O NAS


  

  

  

  

  

  

  

    

        Nasza przygoda z kolejkami rozpoczęła się gdy zaczęliśmy szukać ciekawych i niebanalnych zabawek dla naszej córeczki. Szybko okazało się, że dzieci naszych znajomych, jak i większość znanych nam tatusiów to fani pociągów.
         Do niedawna jedyne znane w Polsce kolejki to były profesjonalne, hobbistyczne modele HO. Tymczasem szwedzkie dzieci od zawsze obcowały z naturą. Drewniane zabawki, tak jak i wszystko co można wykonać, produkowało się w tym kraju z drewna. W latach 60-tych powstała mała firma zajmująca się drewnianymi zabawkami. Szybko okazało się, że w świecie coraz bardziej plastikowym takie produkty mają swoich licznych zwolenników. Firma Brio szybko rozrastała się. Przełomowe okazało się wycięcie z płaskiej listewki modelu toru kolejowego. Małe wagoniki doskonale turlały się po tych torach, a firma stopniowo poszerzała swój asortyment.
         Od niedawna te zabawki są dostępne także w Polsce. W przystępnej cenie, znacznie niższej niż modelarskie zestawy HO, można nabyć zestaw torów, wagoniki, a ostatnio także elektryczne lokomotywy i samodzielnie tworzyć prawdziwe makiety kolejowe. Asortyment nieustannie powiększa się i nawet osoby poszukujące bardziej zaawansowanych zestawów znajdą coś dla siebie.
        W naszym sklepie oferujemy ciekawe i w większości sprawdzone zabawki. Produkty te cechuje wysoka trwałość i funkcjonalność. Przykładowo tor kolejowy doskonale nadaje się także dla samochodzików drewnianych. Zabawki nie psują się nawet gdy zmęczone dziecko zacznie nimi rzucać, lub gdy nieuważny rodzić na nie nadepnie.
        Dla tych którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kolejkami oferujemy pomoc merytoryczną w doborze odpowiednich elementów, a ci którzy już są zaznajomieni z modelarstwem znajdą u nas wiele nietypowych i rzadko spotykanych dodatków.

        
 © www.kolejkowyzakątek.pl